Giresun

GİRESUN’DAKİ HELİKOPTER KAZASINDA 7 ŞEHİT VAR

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve eşi Nuran Doğru ile Giresun İl Jandarma Komutanlığı'ndan görevlilerin de bulunduğu heyet, Alucra'ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete gitti. İçinde Tuğgeneral Doğru'nun yanı sıra bir albay, 2 binbaşının, 3'ü çocuk 15 kişinin bulunduğu helikopterin saat 17.15 sıralarında Alucra ve Yağlıdere ilçeleri arasındaki Tohumluk Yaylası Taflantepe obasına yakın bir bölgedeki ormanlık alana düştü.

Kazadan sonra ilk müdahaleyi obadaki vatandaşlar yaptı. Askeri birlikler ve ambulanslar gelene kadar vatandaşlar yaralıları güvenli bölgelere taşıyarak sağlık görevlilerine yardımcı oldular.

ku6Kaza sonrasında Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Valisi Hasan Karahan, AKP Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve Belediye Başkanı Kerim Aksu kaza bölgesine gittiler

Canikli, milletvekilleri  Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, Bülent Bektaşoğlu, önce Yağlıdere, arından da  Giresun Devlet Hastanesi’ne giderek bilgi aldılar ve hastanedeki yaralıları da ziyaret ettiler.

 7 ŞEHİT, 8 YARALI  VAR
Helikopter kazasında 2’si asker, 5’i askeri personel eş ve çocukları olmak üzere 7 kişi hayatını kaybederken, 8 kişi de yaralandı.
Helikopterde bulunanlardan İl Jandarma Komutan vekili Yarbay Sadettin Şahin ve eşi Nihal Şahin, helikopter pilotu yüzbaşı Hilmi Özer, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru’nun eşi Nuran ve kızı Berrin Doğru, Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan’ın eşi Didem Bayhan ve Ast. Uzman çavuş Adem Kara’nın eşi Sema Kara hayatını kaybetti.
Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan, oğlu Erdal ve kızı Işıl Bayhan; Ast Personel Üstçavuş Cemalettin Çoban, Uzman Çavuş Adem Kara, Pilot üsteğmen Yüksel Kandemir ve Teknisyen Ast. Çavuş Muhammet Bedek ise yaralandı. Yaralılar Giresun’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, pilot üsteğmen Yüksel Kandemir Sivas Cumhuriyet Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir