GiresunManşet Üstü

GİRESUN’DA YILIN ANNESİ, ENGELLİ ANNESİ…

Geçtiğimiz yıl, Antalya'da, 2008 yılında trafik kazasından sonra felç olan ve hayatını konuşma ve zeka engelli olarak yatakta sürdüren  19 yaşlarındaki kimliği belirsiz  'Umut' isimli Rus gence 5 yıl boyunca bakan Gülsüm Kabadayı'yı Yılın Annesi seçerek takdir toplayan Giresun Üniversitesi, bu yıl da yine örnek bir anneyi 'Yılın Annesi' seçmeye hazırlanıyor.DOğuştan spastik engelli 21 yaşındaki Naim Öztürk, annesinin yardımıyla başladığı eğitim hayatını GÜ Sos

fe72962877 (1)

 

Bu ödül bu yıl Münevver Öztürk'ün. Anne Öztürk, GRÜ  Sosyal Bilimler MYO öğrencilerinden oğlu  21 yaşındaki spastik engelli Naim  Öztürk'ün  tüm eğitim hayatı boyunca hiç yanından ayrılmıyor ve  onunla birlikte derslerine de giriyor.

ATTAR ÇİÇEK VE PLAKETLE KUTLADI

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, öğrencilerin isteği ile yılın annesi ödülüne aday gösterilen örnek anneye plaket ve çiçek takdim etti.

Attar, yaptığı konuşmada, “Bu hafta Pazar gününün Anneler günü olması dolayısıyla öğrencilerimizin yılın annesi seçilmesi teklifiyle bu annemize bu plaketi takdim ediyoruz. Bu fedakar annemizin evladı için yaptıkları takdire şayan bir davranıştır. Gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra inşallah kendisini yılın annesi de seçeriz. Kendilerine hayat boyu sevgi ve başarılar diliyor, onların nezdinde tüm Annelerimizin anneler gününü kutluyorum” dedi

349b6cfdeb

 

Münevver Öztürk'ün Yılın Annesi seçilmesi kararının, GRÜ Senatosu tarafından onay verilmesinin ardından kamuoyuna gerekçeleriyle birlikte açıklanması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir