Giresun

GİRESUN’DA YENİ ÖNLEM YOK, DENETİM ÇOK

Koronavirüs vakalarında artışla dikkat çeken Giresun’da yeni ilave ek önlemler yok. Bunun yerine denetimler sıklaştırılıyor. Bu amaçla il Merkezinde Vali Enver Ünlü ve ilçelerde kaymakamların koordinesinde “Dinamik Denetim” faaliyeti uygulandı.
Mülki idare amirlerinin koordinesinde gerçekleştirilen denetimeler için tüm kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve İl Özel İdaresi personelleri ile meslek odalarından oluşturulan ekiplerde yaklaşık 2 Bin görev aldı.
VALİ ÜNLÜ: “KURALLAR SAĞLIK İÇİN”
Giresun Valisi Enver Ünlü, “Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu kontrollü normalleşme döneminde alınan tedbirlere ve getirilen kurallara uyma konusunda toplumsal duyarlılığımızı en üst seviyeye çıkartmalıyız. Alınan tedbirler ve uygulamaya konulan kurallar sizlerin ve toplumun sağlığı içindir. Bu konulardaki hassasiyetimizi daha da artırmak suretiyle, hep birlikte el ele vererek ilimiz mavi kategoriye taşımak bizim elimizde. Bunun için sabırlı, kararlı ve istikrarlı bir şekilde alınan tedbirlere uyguma devam edeceğiz. Sadece kendimiz uymakla kalmayarak çevremizi de bu konuda bilinçlendireceğiz, uyaracağız. Uyaracağız ki; Bu süreçte, sadece kamusal denetim ve tedbirlerle değil bireysel olarak, toplumun tüm kesimleri ile birlikte alınan tedbirlere ve uygulamaya konulan kurallara uyarak bu illetten İnşallah en kısa sürede kurtulacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir