GiresunManşet Üstü

GİRESUN’DA YAĞMUR LOGARDAN AKTI

Hafta sonu Karadeniz Bölgesini etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava bazı yerlerde su baskınlarına neden oldu. Giresun Merkeze 48 saatte metrekareye 95 kg yağmur düştü.

Cumartesi ve pazar günü etkili olan şiddetli yağış nedeniyle şehir merkezinde önemli bir sorun yaşanmadı. Bazı mahallelerde devam eden doğalgaz inşaatı nedeniyle küçük çaplı su taşkınları tespit edildi. Su Kanal, Fen İşleri, İtfaiye, Çözüm ve Koordinasyon Birimi ekipleri yağmur nedeniyle vatandaşlardan gelen tüm talepleri değerlendirerek anında müdahale ettiler.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun'un en fazla yağış alan illerden birisi olduğuna vurgu yaparak, şehir yağmursuyu, kanalizasyon ve terfi hatlarının sürekli kontrol edildiğini söyledi. Aksu, " Her yağmurda su baskınları yaşanan şehrimizde artık eski manzaraları yaşamıyoruz. Tayyaredüzü ve Hacı Siyam Mahallelerinde bazı hatları elden geçireceğiz. Yazın logarlar, bacalar, hatlar temizlendi. 48 saatte 95 kg yağış almamıza karşın sorun yaşamadık. Küçük çağlı aksaklıklar ekiplerimiz tarafından anında çözümlendi " dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir