Giresun

GİRESUN’DA 6 DEAŞÇI…

Giresun merkezli İstanbul ve Adana’da gerçekleştirilen DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonda 3 ü yabancı 3 ü Türk olmak üzere 6 kişi gözaltına alınırken 3 yabancı uyruklu şahıs adli mercilerce tutuklandı.

Giresun Emniyet Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 4 Ocak'ta Giresun'un Fatih Caddesi'nde şüphe üzerine durdurulan A.K, polis tarafından gözaltına alındı.

 Yapılan üst aramasında, iki yabancı uyruklu kişiye ait vekaletname örnekleri ele geçirilen A.K, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Polis, DEAŞ terör örgütü üyesi olabileceği şüphesiyle A.K'yı takibe aldı.

Teknik ve fiziki takip sonucu Giresun merkezli İstanbul ve Adana'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda A.M, B.A.F, S.M. isimli yabancı uyruklu kişiler ile A.K. Ö.B. ve F.Ö. gözaltına alındı.

 Emniyetteki işlemleri tamamlanan yabancı uyruklu zanlılar A.M, B.A.F. ve S.M. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, diğer zanlılar ise emniyet ve adliyedeki işlemlerinin ardından salıverildi. Soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir