GiresunUlusal

GİRESUN’DA VİRÜS ARTTI, YENİ ÖNLEMLER GELDİ

Vali Enver Ünlü başkanlığında toplanan Giresun İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, COVİD-19’la mücadele kapsamında yeni kararlar aldı. Buna göre ilimizde mesai 08:00–16:30 ve 08:30-17:00 şeklinde düzenlenecek.

HERYER HERKESE SERBEST, CADDELERDE 65 YAŞA SINIRLAMA VAR 
Karar kapsamında ayrıca, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların çarşı, pazaryeri, AVM, sosyal mesafenin korunmasında zorluk yaşanan çay ocağı gibi işletmeler ile vatandaşlar tarafından yoğun kullanılan; Gazi, Fatih, Alpaslan Caddelerine 07:00-10:00 ile 16:00-19:00 saatlerinde girişlerinin kısıtlanacak.
YÜRÜRKEN SİGARA YASAK, ÇAY OCAKLARI MASALARINDA İKİ KİŞİ OTURACAK!
Bir diğer kararda ilimiz genelinde cadde, sokak, park ve bunun gibi kamuya açık alanlarda maske kullanımını ihlal ederek bulaş riski oluşturduğundan yürüyüş esnasında sigara içmenin yasaklandığı belirtildi.
Bundan böyle semt pazarlarında girişlerde ateş ölçülmesi, pazaryerleri ile ilgili belirlenen kurallara uyum sağlanmasına ve belediye ekiplerince maske dağıtımı yapılması, çay ocağı gibi sosyal mesafenin korunmasında sıkıntı yaşanan işletme ve benzeri mekanlarda küçük masalar etrafına en fazla iki kişi oturacak şekilde düzenleme yapılması bu iki kişinin oturma yönlerinin birbirine doğru değil aynı yöne bakacak şekilde düzenlenmesi de kurul kararları arasında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir