Giresun

GİRESUN’DA TERÖR ÖNLEMİ

Bulancak Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen Mayıs ayı kaymakamlar toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Karahan, KÖYDES projesinin ilimizde önemli faaliyetlerin başında geldiğini belirterek “bu sene, geçen seneki ödeneğin bir miktar fazlası yani 14 milyon 800 bin TL ödenek geldi. Bunun da en iyi şekilde değerlendirileceğine inanıyorum” dedi.

Yıl içinde hedeflenen proje ve yatırımların sorunsuz bir şekilde yürütüldüğünü ve birçoğunun da tamamlandığını ifade eden Vali Karahan, özverili çalışmalarından dolayı toplantıya katılanlara teşekkür etti.

İl genelindeki emniyet ve asayiş olayları ile ilgili sunumunda yapıldığı toplantıda, terör olayları nedeniyle alınması gereken ilave tedbirler ve ilimizin coğrafi şartları, arazi yapısı, dağınık yerleşimi, binaların yerleşim durumunun getirdiği dezavantajlar nedeniyle hem halkımızın hem de hizmet veren güvenlik personellerinin can güvenliği açısından halkımızın şüpheli gördükleri olaylar ile ilgili takip, dikkat etme ve yetkili makamlara anında bilgi aktarmaları hususunda muhtarlar vasıtasıyla bilinçlendirilmesi hususunun önemi anlatıldı.

Yaylalarda evleri bulunan vatandaşlarımızın yaşamsal kuru gıda malzemelerinin bırakmamaları gerektiğinin ilgililer aracılığıyla anlatılması hususu görüşüldü.

Fındık mevsiminin yaklaşması nedeniyle, İlimize gelecek tarım işçilerinin kalacak yer konusunda iş sahipleri ile anlaşmadan ilimize çağrılmaması konusunda vatandaşın bilgilendirilmesinin öneminin anlatılması kararına varıldı.

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcıları Recep Uzal, Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel ile ilgili daire müdürleri katıldı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir