GiresunSporUlusal

GİRESUN’DA STREETBAL HEYECANI…

Giresun Belediyesi ve Adidas Firması işbirliği ile düzenlenen Sokak Basketbolu (streetball) heyecanı Atatürk Meydanı’nda başladı.

Açılış törenine Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı ile birlikte turnuvanın açılışını potaya basket atarak yaptı. Basketleri kaçıran Aksu, ayağı ile topa vıurarak yaptığı hareketlerle göz doldurdu ve alkış aldı.

İlk gün karşılaşmalarını çok sayıda basketbolsever izledi

 

DSC_0721

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Başkan Aksu, “Şehrimizde spora büyük önem veriyoruz. Bu ve bunun gibi etkinlikler gençlerimizi spora daha fazla yönlendiriyor. Belediyemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Yeşilgiresun Belediyespor Basketbol Takımımız Giresun'un adını Türkiye'ye duyurdu. Giresun bir basketbol kenti olarak ta biliniyor. Şehrimizde her yıl düzenlenen sokak basketbolu büyük ilgi ve heyecan yaratıyor. Turnuvaya katılan tüm takım ve sporculara başarılar diliyorum” dedi.

DSC_0753

8 Eylül’de başlayan sokak basketbolu turnuvası 17 Eylül’de oynanacak final müsabakaları ile sona erecek. Turnuvaya 14 büyük, 8 yıldız, 7 genç erkek ve 4 bayan takımı olmak üzere toplam 33 takım katılıyor. Müsabakalar her gün saat 17:00 – 22:00 saatleri arasında oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir