EğitimGiresunManşet Üstü

GİRESUN’DA SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

Öğrencilerin güvenli şekilde okula gidiş gelişlerini sağlamak için okul servis araçlarını denetleyen Giresun Trafik Şube Müdürlüğü ve Giresun Belediyesi Zabıta ekipleri standartlara uygun olmayan araçlara vize vermeyecek. Giresun‘da okul servisi yapacak olan 122 servis aracını şehir otogarında tek tek inceleyen ekipler araçlarda, okul taşıtı levhası, ‘DUR’ işaretinin frene basılması durumunda yanması, araç kapılarının sürücü kontrolünde otomatik açılması, arka cam ve çerçevelerin sabit olması, sağlık çantası ve trafik seti bulunması, 6 aylık periyotlarla yaptırılmış fenni muayenesi, aracın 12 yaşından küçük olması, yangın söndürme cihazı, şoför ve her öğrenci için emniyet kemeri bulunması özelliklerinin arandığı bildirildi.yx2rq116tyl6wdj69zh7re

Servis şoförlerini denetimler sonrasında sözlü olarak uyaran Giresun Trafik Şube Müdürü Şentürk Külekçi, hiçbir şekilde eksiklere göz yumulmayacağını söyledi.

Trafik Şube Müdürü Külekçi, “Şoför arkadaşlarımız sadece araçların ve kendilerinin eksiklerinin evrak üzerinde eksiklerini tamamlamaları yeterli değildir. Aynı zamanda servis şoförleri trafik kurallarına uymada örnek olmalıdır. Özellikle ayakta bir öğrenci dahi taşımamaları gerekir. Bunu yapanlara da sadece cezai işlem uygulamakla kalmayacak peşini de bırakmayacağız. Her servis şoförü çocukların kendilerine emanet olduğunu unutmamalıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir