GiresunUlusal

GİRESUN’DA SEÇİM SONUCU KESİNLEŞMEDİ. GEÇERSİZ OYLAR SAYILIYOR…

Giresun Merkez İlçe Seçim Kurulu, 31 Mart yerel seçimi sonrası yapılan itiraz üzerine bugün toplandı.GİRESUN'DA SEÇİM SONUCU KESİNLEŞMEDİ. GEÇERSİZ OYLAR SAYILIYOR...

CHP’nin itiraz ve gerekçelerini görüşen kurul 236 sandıkta 1949 geçersiz oyun yeniden sayılması yönünde karar verdi. 178 sandığa yapılan itiraz ise ret edildi. CHP bu konuda İl seçim kuruluna itiraz etti.

Kurul üyelerinin bu akşam oyların sayımını tamamlaması ve bir açıklama yapmaları bekleniyor.GİRESUN'DA SEÇİM SONUCU KESİNLEŞMEDİ. GEÇERSİZ OYLAR SAYILIYOR...

SEÇİM KURULU ABLUKA ALTINDA…

Toplantının başladığı saatlerde CHP il-ilçe yöneticileri ve kalabalık bir parti gurubu seçim kurulunun kapısına toplandı. Bir süre sonra Cumhur İttifakı adayı Aytekin Şenlikoğlu ve Ak Partililer de binanın olduğu caddeye geldiler. Gurupları bariyerlerle ikiye ayıran polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Toplantı sürecini Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Necati Tığlı,Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, her iki partinin meclis üyeleri de takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir