Giresun

GİRESUN’DA PROTOKOL BAYRAMLAŞTI

Giresun Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli de katıldı. Vali Hasan Karahan, Milletvekilimiz Mehmet Geldi, Belediye Başkanı Kerim Aksu ve diğer protokol üyeleriyle birlikte tesis girişinde katılımcıların bayramını kutlayan Canikli, ardından masaları dolaşarak katılımcılarla sohbet etti.


Yoğun bir katılımla gerçekleşen törende konuşan Giresun Valisi Hasan Karahan, Canikli’nin ilk kez Bakan olarak bir bayram kutlamasına katıldığına dikkat çekerek, “çalışmalarıyla, güzel hizmetleriyle el birliğiyle her türlü engeli aşacağımızın inancını yaşıyoruz. Hepinizin bayramını kutlar teşekkür ederim.“ dedi.

 

DSC_1532

Bakan Canikl ise sınırlarımız kıyılarında yaşananlara değinerek, göç edenlerin güvenli biçimde yerleştirildiğine dikkat çekti. Canikli, “ Milyonlarca insan sınırlarımıza dayanmış,. Katliamdan kaçıyor, ölümden kaçıyor ve siz onları ölüme terk ediyorsunuz. Bu mümkün değildir. Biz millet olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu şekilde hem kendimizi ateşten koruyoruz, hem de ateşten kaçan insanlara sığınak oluyoruz. Bunu Türk milleti yapıyor, hep birlikte yapıyoruz. Bunların hepsi birlikte değerlendirildiğinde gerçekten çok önemli kazanımlardır. Şu anda bulunduğumuz noktada çok dikkatli hareket ediyoruz.  Hem Türkiye’nin bölgede daha çok söz sahibi olmasını sağlıyoruz hem de büyümesini gelişmesini kalkınmasını sağlıyoruz” dedi.

cats

Bakan ile Başkan Kerim Aksu’nun tören sırasında samimi sohbetleri protokol masasında sürdü.Başkanın bazı sorunları ayaküstü de olsa anlattığı görüldü.

Aksu, çıkışa kadar uğurladığı Canikli ile basın mensuplarının isteği  el sıkışarak samimi biçimde fotoğraf çektirirerken,”Bakanı karşılayıp uğurluyoruz, sonra da dedikodu çıkarıyorlar” diye konuştu.  

Bayramlaşmaya ayrıca;  Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş, Baro Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu, İl Jandarma Komutan Vekili J.Albay Mustafa Gezer, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A.Mürşit Gürel, Ortaöğretim Genel Müdür Ercan Türk, siyasi parti temsilcileri, eski milletvekilleri Ali Temür, Dr. Turhan Alçelik, bazı kaymakam ve belediye başkanları, jandarma ve emniyet mensupları, bazı oda ve sivil toplum kuruluş yetkilileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir