Giresun

Giresun’da okullar açılamıyor

Giresun’da yaşanan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Pazartesi günü bazı ilçe ve köylerde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada, Meteroljik verilere göre bu gece ve yarın il genelinde yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi. Açıklamada,” Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerinde tüm eğitim kademelerinde 6 Şubat pazartesi günü 1 gü süreyle ara verilmiştir. Ayrıca; söz konusu ilçelerdeki Engelli ve Hamile kamu personeli aynı gün idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Merkez İlçe, Bulancak, Espiye, Eynesil Görele, Keşap, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde ise sadece Köy okullar bir gün tatil edildi. Valilik bu ilçelerin merkezlerinde bulunan okullarda eğitim öğretime devam edileceği ancak taşımalı Eğitim kapsamındaki öğrenciler 1 (bir) gün izinli sayılacağını açıkladı.
Öte yandan halen 30 yakın köyde karla mücadele çalışmaları yürütülen Giresun’da  yayla merkezlerinde kar kalınlığı 20-30 cm’ye ulaşırken, Karadeniz’i iç Anadolu’ya bağlayan Giresun-Dereli-Şebinkarahisar yol güzergahındaki Eğribel mevkinde yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman ulaşımda aksamalar meydana geldiği bildiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir