GiresunManşet Üstü

GİRESUN’DA KASIRGA:13 ÖĞRENCİ YARALANDI

Giresun'da öğle saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle şehir merkezinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nun ve çevredeki bazı evlerin çatısından kopan parçalar bahçeye düştü. Olayda bahçede öğle tatilinde bulunan 13 öğrenci yaralandı. Öğrencilerden birisinin tedavisi sürüyor.

2015-314-3

ÖĞRENCİLER İŞTE BU TAHTALARIN ALTINDA KALDI

Olayın duyulması üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt'la birlikte Mehmet Akif Ersoy ortaokuluna giden Vali Hasan Karahan, incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Ardından rüzgardan  çatısı hasar gören Fen Lisesi Erkek Pansiyonuna geçerek durumu yerinde gördü.

İnceleme sonrası hastaneye giden Vali Karahan, yaralı öğrencilerle yakından ilgilenerek tedavileri için yetkililere gereken talimatı verdi.  

Hastaneye de geçen Vali Karahan, yaralı öğrencileri ziyaret ederek acil şifalar diledi.  Durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali Karahan şunları kaydetti:“Bugün ani gelişen bir fırtına sonucu  Fen Lisesi Erkek  Pansiyonu binasının  çatısı kısmen hasar gördü. Orada herhangi bir çocuğumuza sıkıntı olmadı. Fakat Mehmet Akif Ersoy Ortaokulumuzdan öğle saatlerinde komşu  binanın çatısından uçan, özellikle plastik ve ahşap parçaları bizim baca için koruyucu metal parçasına da çarpıp devrilerek bahçede oynayan çocukların üzerine düşüyor ve maalesef bir çocuğumuz biraz ciddi, toplam 13 öğrencimiz yaralanıyor. Milli Eğitim Müdürümüzle birlikte başından yaralanan çocuğumuzu ziyaret ettik. Şu anda devlet hastanesinde müşahede altında. Filmleri çekildi. çok şükür ciddi bir şeyi yok fakat bir süre daha gözlem altında tutulacak. Daha sonra taburcu edilecek. Diğer çocuklarımızda ayakta tedavi görüyor. Bunun dışında bize intikal eden  ilçelerimizden çok fazla hasar ve yaralama çok şükür yok.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir