Giresun

GİRESUN’DA KAR KALINLIĞI 1 METREYİ GEÇTİ

Bölgemizi etkisi altına alan ve Sibirya üzerinden gelen soğuk hava yerini güneşli havaya bırakıyor. Bir hafta aralıklarla devam eden kar yağışı merkezde 45-50 cm, yüksek mahallelerde 110 cm olarak ölçüldü.

GİRESUN'DA KAR KALINLIĞI 1 METREYİ GEÇTİ

Giresun Belediyesi kar yağışının başlaması ile birlikte, ekiplerini 24 saat vardiyalı olarak görevlendirdi. Bir hafta devam eden kar yağışı merkezde 45-50 cm, Samanlıkkıranı Mahallesinde 75 cm, Kayadibi Mahallesinde 1 metre, Seldeğirmeni ve Kavaklar Mahallesinin üst kesimlerinde 110 cm olarak ölçüldü. Giresun Belediyesi Karla mücadelede 16 adet iş makinası, 10 adet kamyon, 5 adet arazöz görevlendirirken, buzlanmaya karşı 200 ton solüsyon ve 180 ton tuz kullanıldı. Yaya yollarının açılması için 200 zaman zaman 250 personel görevlendirildi.

Yetkililer, kar yağışı süresince ana yolları açık tutulduğunu, belediye sınırları içersin de kapalı yol bulunmadığını belirttiler.

GÜNEŞLİ GÜNLER GELİYOR

Meteoroloji verilerine göre kar yağışının etkili olduğu günlerde Giresun’da en düşük hava sıcaklığı -2 olarak tespit edildi. Yetkililer Perşembe gününden itibaren hava sıcaklığının artmaya başlayacağını 8 -10 derece dolayında beklendiğini kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir