Giresun

GİRESUN’DA İNSANIN DEĞERİ YOK!..

GEMİLERÇEKEĞİ'NDE SÜREKLİ KAZALARIN YAŞANMASI MAHALLE HALKININ TEPKİSİNE NEDEN OLDU. YERİ BELLİ OLAN YERE 1 YILDIR ÜST GEÇİT YAPILMIYOR. HALK, SON KAZA SONRASINDA "NEREDE BU VALİ, NEREDE BU DEVLET" DİYE YOL KESTİ .  

Gemilerçekeği halkı 'yeter artık' dedi. Sürekli kazalar olduğu için adı kara noktaya çıkan Karadeniz Sahil Yolu'nun Gemilerçekeği bölümünde yaşayanlar adeta isyan etti. Son olarak meydana gelen kaza sonrasında vatandaşlar , yolu trafiğe kapattı.’Üst geçit istiyoruz’ diye slogan atan vatandaşlar polisle tartıştı. 
Aynı bölgede meydana gelen kazada Murat Yılmaz (30) yönetimindeki 28 NN 878 plakalı araç karşıya geçmek isteyen Huri Bektaş’a (27) çarptı. Kazada ağır yaralanan Bektaş kaldırıldığı Özel Giresun Ada Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi altına alındı.

"BURAYA ÜST GEÇİT YAPIN. YETER ARTIK. BU KAÇINCI KAZA"

Kazayla ilgili soruşturma devam ederken vatandaşlar aynı yolda sürekli benzer kazaların olmasına tepki gösterdi.  ‘Üst geçit istiyoruz’ diyerek slogan atan, ıslık ve alkışlarla kazaya tepki gösteren halk 20 dakika boyunca yolu trafiğe kapatarak, yetkililerden konu ile ilgili yardım istedi.
Yaklaşık bir yıl önce aynı yerde meydana gelen kazada, karşıda bulunan lunaparka gitmek isteyen bir araç 9 yaşındaki Mustafa Cüce'ye çarptı. Çarpma sonucu çocuk hayatını kaybetti. Bu nedenle lunaparkın kazalara davetiye çıkardığı belirtelerek, yaya geçiti kapatılmış ve karşıdan karşıya geçmek isteyenler için üst geçit yapılması istenmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir