Giresun

GİRESUN’DA HUZUR VE GÜVEN OPERASYONU

Giresun’da güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen Güven ve Huzur Uygulamasında 764 araç kontrol edildi. Aranan 5 şahıs ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre Giresun’da “Emniyet ve asayişi etkin bir şekilde sağlamak için haklarında yakalamam kararı çıkarılmış ve halen aranmakta olan şahısların yakalanması, terör örgütü mensuplarının kent merkezleri ile irtibatlarının kesilmesi, olası suçların engellenmesi” amacıyla İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı, Asayiş Komando Bölük Komutanlığı, köpek unsurları, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat ekiplerinin katılımı ile “Huzur ve Güven Uygulaması gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamada çeşitli suçlardan aranan 5 şahıs ve suç unsuru birçok malzeme ele geçirildi. Aynı zamanda yapılan trafik uygulamasında 764 araç kontrol edildi. Kontroller sırasında 7 araç trafikten men edilirken 26 araca çeşitli miktarlarda 29 Bin 447 TL para cezası uygulandı. Araçlarda eğitimli köpeklerle yapılan aramalarda ise çok sayıda uyuşturucu madde yakalandı.   

Öte yandan uygulamaların ilerleyen günlerde süreceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir