GiresunManşet Üstü

GİRESUN’DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Giresun Valiliği sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, il genelinde okulların tatil edildiğini duyurdu.İlimiz merkez ilçedeki ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitim öğretime bugün ara verildi.Ayrıca kamuda çalışan engelli memurlar da 1 gün idari izinli sayılacak.

Karar, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle alındı. 

Giresun Valiliği'nden akşam saatlerinde yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi: "Gün boyu aralıksız yağan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk orta ve liselerde okullar ilimiz merkez ilçede ve Bulancak, Çanakçı, Doğanklent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap merkez, Piraziz, Şebinkarahisar ve Tirebolu ilçelerimizde yarında (12 Aralık 2013 Perşembe) tatil edildi.

Kar yağışının yoğun yaşandığı Dereli ve Yağlıdere ilçelerimizde ve Keşap ilçemizin köylerinde  ise okullar Perşembe ve Cuma olmak üzere 2 gün süreyle tatil edilirken, kar yağışının etkili olmadığı Alucra ve Çamoluk’ta okullarda eğitim öğretime devam ediliyor.

Ayrıca kar yağışının etkili olduğu başta ilimiz merkez ve ilçelerimizde kamuda çalışan engelli memurlarda yarın için 1 gün idari izinli sayılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir