GiresunUlusal

GİRESUN’DA DİSK EĞİTİMİ

 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)’na üye işçiler için düzenlenen Bölge İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri Giresun’da başladı.

 

 

DSC_6773

 

Vahit Sütlaş Tiyatro Salonu’ndaki etkinliğe, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Celal Ovat,Karadeniz Bölge Temsilcisi Fahrettin Çankaya, genel merkez yöneticileri Tefik Güneş, Nejdet Akçam, Serkan Özgel ve bazı STK temsilcileriyle işçiler katıldı.

DSC_6774

Müge Dervişoğlu’nun sunumuyla başlayan eğitim programında açılış konuşmasını yapan DİSK Genel Başkan Yardımcısı Ovat, “hükümet iş ve iş sağlığı ve güvenliğini hiçe sayan politkilar izliyor. Bunun sonucunda da arkadaşlarımızı kurban veriyoruz. Soma’da meydana gelen ve 301 işçimizi kaybettiğimiz olay bunun kanıtıdır” dedi.

 

 

DSC_6785BEKTAŞOĞLU:CHP İÇİN EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

Bir başka konuşmacı CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Pazar günü açıklanacak olan seçim bildirgesinde, taşeronlaşma başta olmak üzere işçi haklarına emeğin korunmasına dair pek çok taahhüt olduğunu dile getirdi. Bekaşoğlu,“işçilerin bütün sorunlarını çözecek tek parti CHP’dir. Çünkü biz emeğin en yüce değer olduğunu bilen partiyiz. DİSK’in yıllardır onurla sürdürdüğü emek ve hak mücadelesinin yanındayız. Bütün işçi kardeşlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.” diye konuştu.
Gün boyu sürecek eğitim çalışmalarına Giresun Belediyesi işçilerinin yoğun bir katılımı gözlendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir