Giresun

GİRESUN’DA CUMHURİYET KUTLAMALARI…

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. Yıldönümü Kutlama programı sürüyor. Program kapsamında Valilik makamında protokol,  askeri, idari personel, siyasi parti ve STK temsilcilerinin katılımıyla bayramlaşma töreni yapıldı.

DSC_8584

Giresun Valisi Hasan Karahan,  Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Kerim Aksu ile birlikte tebrikleri kabul etti. 

Kutlama törenin ardından Atatürk Stadyumu’nda etkinliler sürdü. Vali, Belediye Başkanı ve Bölge Komutanı, tören aracından halkın, öğrencilerin  bayramlarını kutlamalarıyla başladı.

DSC_8614VALİ KARAHAN. ÜLKEMİZ MUASSIR MEDENİYET HEDEFİNE HIZLA İLERLİYOR

Vali Hasan Karahan, burada yaptığı konuşmada,  "Ülkemiz, eğitimde, sağlıkta, adalette, hukukta, ekonomide, sosyal politikalarda ve bayındırlık alanında gerçekleştirilen devrim niteliğindeki hizmetlerle Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler hedefine doğru hızla ilerlemektedir.” dedi.

Karahan, konuşmasında gençlere de seslenerek şunları söyledi: “Taşıdığınız bu emanetin ağırlığı ve sorumluluğunun şuurunda olduğunuza inanıyor ve sizlere  güveniyoruz. Unutmayınız ki, geleceğimize yön verecek sizlersiniz. Bu ülke, sizlerin çabası ile kısa sürede  dünyadaki saygın yerini alacaktır.”DSC_8622

Cumhuriyet Bayramı kutlama programı daha sonra çeşitli etkinliklerle sürdü. 

DSC_8642son olarak okulların şeref tribünü önünden bayrak ve flamalarla birlikte geçişleriyle son buldu.

DSC_8601Törene, Vali Hasan Karahan, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Şahin, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Atar ve rektör yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Ergin, Prof.Dr. Mahir Kadakal, Vali Yardımcıları Bekir Ergök, Yüksel Çelik, Barış Demirtaş,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selahattin Acara ile askeri yetkililer, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, bazı siyasi parti yetkilileri, daire amirleri, okul müdürleri, sivil toplum temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir