Giresun

GİRESUN’DA BİLİM ŞENLİĞİ

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve Samsun Bölge Finallerinde ilimizi başarıyla temsil eden öğrencilerin projelerini sergilediği Bilim Şenliği, Atatürk Meydanında açıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Şenliğin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, 21. yüzyılın çocuklarının bilgi alma ve ulaşma konusunda son derece becerikli ve hızlı olduğunu belirterek, “Bilgiyi geliştiren, dönüştüren ve daha ileri aşamada yüksek teknolojiye dönüştürenler daha başarılı olacaktır. Okullarımızda bilgiyi geliştirme ve dönüştürmeye yönelik çalışmaları destekliyor. Halkımızla buluşturmayı gayret ediyoruz. TUİK’in yaptığı değerlendirmede illerin yaşam endeksi açıklandı. 5 kriter üzerinde değerlendirildi. Bunlardan birisi okul öncesi eğitimde 3-5 yaş net okullaşma oranıydı. Netice itibariyle ilimiz eğitim yaşam endeksi açısından 81 il arasından ilk 7 il arasında yer almayı başardı.” dedi.
Bilim Şenliğinin açılış kurdelesi Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.
 
2016-300-09
 
Vali Karahan ve beraberindekiler şenlik alanını gezerek geleceğin mucidi öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldılar. Projeleri dikkatle inceleyen Vali Karahan, öğrencileri kutlayarak daha büyük başarılarla ileride adlarından söz ettirmeleri temennisinde bulundu.
 
Açılışa, Vali Karahan’ın yanı sıra; Vali Yardımcıları Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, bazı daire müdürleri , öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir