GiresunManşet Üstü

GİRESUN PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI

Giresun Valiliği tarafından düzenlenen Kurban Bayramı resmi bayramlaşma töreni, bayramın ilk günü  Öğretmenevinde yapıldı. 

Tören, Vali Hasan Karahan, Milletvekili Mehmet Geldi, Adem Tatlı, Selahattin Karaahmetoğlu, Giresun Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı  Tuğgeneral  Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun konukları karşışaması ve bayramlaşmalarıyla başladı. Ardından il protokolü masaları ziyaret ederek  kısa süreli sohbetler gerçekleştirdi 

2013-1596-2

Vali Karahan, burada  yaptığı açıklamada, "Giresun’da çok bayram yaşadık. Vali olarak ilk bayramım. Güzel bir gün. Şu ana kadar ciddi bir kaza olmadan huzurla bayramı idrak ediyoruz. Allah tekrarına kavuştursun. Sayın vekillerimiz, sayın paşamız bütün Giresun’lularla birlikte daha nice günlere, nice bayramlara kavuşmak dileğiyle vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyoruz. İnşallah ramazan bayramını da aynı heyecanla kutlarız” dedi.

Bayramlaşmaya;Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Daş, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Şahin, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş,İl Jandarma Komutanı J. Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdür Vekili Engin Bayraktar, AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, eski milletvekili Ali Temür, bazı kaymakam ve belediye başkanları, jandarma ve emniyet mensupları, bazı oda ve sivil toplum kuruluş yetkilileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından Vali Karahan, bir ilki gerçekleştirecek ve eşi Şule Meral Karahan’la kamu kuruluşları yerine şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti. . 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir