Giresun

GİRESUN’DA AKŞENER FIRTINASI

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Giresun programına basın toplantısı ile başladı. 5 adayın uzlaşabileceği görüşünü dile getiren Akşener, "Önce tüzük kongresinde üst kurul delegelerinin değişikliğe onay vereceğine inanıyorum. Sonra seçimli kongreye gideceğiz. İlk turda alınan oy oranına göre delege, 'Hadi bakalım, yan yana gelin' der. Üst Kurul Delegeleri'nin talimatına herhangi bir adayın uymaması da söz konusu olamaz. Ben o talimata uyacağım. 'Çekil kardeşim' denildiğinde elbette çekileceksiniz. Başkası adına bir şey diyemem ama ben kendi adıma delegelerinin kararına uyarım” dedi.

Akşener ardından Giresun'da sağanak yağmur altında Atatürk meydanında toplanan yaklaşık 2 bin kişilik kalabalık bir partili guruba hitaben bir konuşma yaptı. 

Meral Akşener, "Partimizin iç işi olmaktan çıktı, iktidar partisinin ana işi haline döndü. Etkin muhalefetin nasıl yapılacağını anlamış durumdalar ve büyük bir tazyikle, büyük bir güçle, bu değişimin olmaması için iktidar partisi her şeyiyle taraf oldu" dedi.

  Akşener, "Bizdeki değişim Ağustos, Eylül, Ekim gibi bir baskın seçimin önüne geçecektir. Ama yapılacak olan muhalefet, iktidar partisini çatlatacak ve kendi içlerinde sorun yaratacak diye düşünüyorum. Yani hedefim iktidarı parçalamak, çatlatmak değil. Bugüne kadar hep muhalefet partilerini tanzim etmeye gayret eden ve bir ölçüde başarılı olan bir oyun planıyla, siyasi oyun planıyla karşılaştık. Ve hep Sayın Cumhurbaşkanı ve onun partisinin öne koyduğu konuları tartıştık" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, konuşmasına terör olaylarına değinerek şunları söyledi: "Türk devletinde yaşayanlar şu anda hukuki bir güvence içinde değil. Bu güvenceyi sağlamak için parmaklarını kıpırdatmadılar. Bugün buradan sesleniyorum, sizin adınıza sesleniyorum; Mücadele eden aslanlarımızın, evlatlarımızın, yiğitlerimizin hukuki bir güvenceye alınması için derhal o kanunu çıkarmalısınız. Çıkarmadığınız sürece elimiz yakanızda, nefesimiz ensenizde olacaktır. Giresun dağlarında terör örgütünün uyuyan hücreleri var. Ey hükümet, çözüm süreci diye diye Giresun'a terörü getirdiniz. Şehit olan karakol komutanımız var, barajda çalışan işçi kardeşimiz var, yaralanan kardeşimiz var. Ne yapıyorsunuz siz? Terör konusunda yan gelip yatıyorsunuz"

Başbakan Meral' sloganı atan kalabalığa seslenen Akşener, "Şimdi Başbakan Meral diyorsunuz. 20 dakikada Başbakan'ı götürdüler. 17 günde Genel Başkan değişti. Biz ise 5.5 aydır kongre yapmaya çalışıyoruz. Neyse, geç olsun, güç olmasın. Korkarım ki diğeri de yolcu" dedi.

Yağışın artması nedeniyle konuşmasına son veren Meral Akşener, Ordu'ya hareket etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir