Giresun

GİRESUN’DA ADLİ YIL TÖRENLE BAŞLADI

2016-2017 Adli Yıl Açılış Töreni, bu yıl Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı ile Giresun Barosu’nca ortaklaşa, düzenlendi.  

Hükümet Konağı önündeki alanda düzenlenen törene, CHP Giresun Milletvekili Bülent  BEKTAŞOĞLU, Giresun Belediye Başkan yardımcısı Murat ERSOY, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan KAYA, Giresun Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet DEMİR ve Giresun Baro Başkanı Av. Gültekin UZUNALİOĞLU ile çok sayıda Avukat, Hâkim, Savcı ve Adliye Çalışanı katıldı.

DSC_1124
????????????????????????????????????

Açılış töreni, Atatürk Anıtı’na Adliye ve Baro Çelenklerinin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

DSC_1128

 Kokteyl’e, törene katılan davetlilerin yanı sıra, Giresun Milletvekilleri Cemal ÖZTÜRK ve Sabri ÖZTÜRK, Giresun Valisi Hasan KARAHAN, Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur ÖZTÜRK, askeri ve sivil protokol de katıldı.

 Gültekin UZUNALİOĞLU törende yaptığı konuşmada, Devletin hain terör örgütü ile mücadelesine ve devletin içinden terör örgütünün tüm unsurlarının ayıklanmasına destek verdiklerini ifade belirterek,”ancak darbe girişimi sonrasında başlayan soruşturmalarda insanların adil yargılanma, lekelenmeme haklarına saygı gösterilmesi ve asla kurunun yanında yaşın yanmaması için titizlikle hareket edilmesi gerekir” dedi.

Baro Başkanı “bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hukukun üstünlüğünden, Cumhuriyetimizin ilke ve değerlerinden, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinden ve bunun güvencesi olan kuvvetler ayrılığı ilkesinden, adil yargılanma hakkının temel şartı olan yargı bağımsızlığından ve bağımsız savunmadan yana mücadeleyi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Törenin ardından, Giresun Adliye Sarayı’nda Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı ile Giresun Barosu’nca ortaklaşa Adli Yıl Açılış Kokteyli verildi.

???????????????????????????????????? 

Tören ve kokteyl bitiminin ardından Başsavcı Ozan Kaya, odasında konukları ağırladı. Buraya Vali Hasan Karahan, AKP milletvekilleri Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk; Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç da katıldı. 

DSC_1162

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir