Giresun

ADD’DEN ANDIMIZIN KALDIRILMASINA TEPKİ

Giresun Atatürk Meydanı’nda toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri AKP’nin ‘demokratikleşme paketi’ni pankartlarla ve andımızı okuyarak protesto ettiler.

Eyleme ADD Giresun Şubesi Gençlik Kolları üyeleri ile az sayıda vatandaş katıldı.

DSC_7893

Burada derneğin açıklaması Tahir Hekin, tarafından okundu.‘Demokratikleşme Paketinin’, Avrupa Birliği ve ABD'nin istekleri doğrultusunda hazırlandığını öne süren Hekin,  "Bugün andımızın kaldırılması maddesinin de içinde bulunduğu "Demokratikleşme Paketi" bize Osmanlının çöküşünü hızlandıran ıslahat ve tanzimat fermanını hatırlatmaktadır” dedi.

DSC_7885

ADD’li Hekin şunları söyledi: “Bugün Anadolu ve Ortadoğu üzerinde kirli hesapları olan emperyalist ülkelerin önündeki en büyük engellerden bir tanesi Atatürk ve onun 

kurduğu Türkiye Cumhuriyetidir. Bu paketi hazırlayanlar"andımız"daki Türk ve Atatürk sözcüklerinin asla ırkçılık ifade etmediğini, Atatürk ulusçuluğunun ırkçılıkla uzaktan yakından bir ilgisinin bulunmadığını düşünemiyor. Lakin Türkiye Cumhuriyeti'nin evlatları bu oyunlara kanmayacak ve asla müsaade etmeyecektir. Her alanda Atatürk'ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyecektir" ifadelerini kullandı. Çok sayıda emniyet görevlisinin izlediği açıklamanın ardından meydanda toplananlar hep birlikte "andımızı"  söyleyerek meydandan ayrıldılar. 

DSC_7889

 
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir