Giresun

Giresun’da 10.466 aileye ekmek yardımı yapıldı

Sözün bittiği yer. İşte Ak Parti iktidarı döneminde Giresun’un geldiği yer. İşsizlik, göç, yatırım ve istihdam alanlarının kalmaması sanayi kuruluşlarının, küçük orta boy işletmelerin kapanması, en temel devlet hizmetlerinin yerine getirilmemesi, ilin ekonomik yapısını değiştirdi. Her geçen gün geriye gidiyoruz. Yoksulluk ilde yaşayanların ‘kaderi’ haline geldi…

GİRESUNLU EKMEĞE MUHTAÇ HALE GELDİ

Giresun’daki yoksulluk her geçen gün artıyor. Bu gerçek Giresun Belediyesi’nin 2022 yılında ihtiyaç sahiplerine yaptığı sosyal yardım tablosunda da görüldü.  Bit yılda ekmek yardımı alan aile sayısı 10.466…

Giresun Belediyesi’nden yapılan açıklamada 2022 yılı içerisinde yapılan yardımların bilgilerine yer verildi. Buna göre yıl içinde; 364 bin 870 TL maddi destek, 10 bin 466 aileye yaklaşık 400 bin adet ekmek yardımı, Bin 400 kişiye gıda yardımı, 250 kişiye otobüs bileti desteği, 350 kişiye kırtasiye desteği, 85 kişiye çocuk bezi ve mama yardımı, 71 kişiye hasta bezi yardımı ve 7 bin kişiye de Ramazan kumanyası yardımı yapıldı.

Açıklamada belediyenin “Sosyal Market”ten ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve eşya yardımlarını sürdürdüğü ve bin 189 ihtiyaç sahibi aileye 13 bin 99 adet ürün yardımı yapıldığı belirtildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğl” Ekiplerimiz bir taraftan ihtiyaç sahibi kişi ve haneleri tespit edip; ihtiyaçlarını giderirken, ihtiyaç sahiplerinin de Belediyemize başvuru yapmaları durumunda ihtiyaçlarını gideriyoruz. Geride bıraktığımız 2022’de tüm desteklerimizle bunu sağlamaya büyük özen gösterdik. 2023 yılında da aynı şekilde vatandaşlarımıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir