Sağlık

GİRESUN’A MOTOR AMBULANS…

Sağlık Bakanlığından ilimize gönderilen motosiklet ambulans Vali Hasan Karahan tarafından İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliğine teslim edildi. 

Motosiklet ambulansın özellikleri hakkında Vali Karahan’a bilgi veren İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, motosiklet ambulansta, ilk yardım envanterlerinin tümünün bulundurulduğunu söyledi.

Sağlık personeli tarafından kullanılacak olan motosiklet ambulans, komuta merkezinden aldığı anons doğrultusunda hastaya en kısa sürede ulaşarak, 112 Acil Servis ambulansının giremediği bölgelerdeki hastalara da en kısa sürede müdahale edecek.

Motosiklet ambulansın Ülke genelinde 35 ilde bulunduğunu da belirten İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, yoğun trafikte zaman zaman vakalara ilk müdahalede güçlükler çekildiğini, motosiklet ambulansla daha hızlı ve seri şekilde vakalara müdahale edileceğini, ilk müdahalenin ardından vakanın ambulanslarla sağlık kuruluşlarına nakledileceğini ifade etti.

Giresun’da Acil Sağlık Hizmetleri filosunun güçlü olduğunu belirten Vali Karahan da, motosiklet ambulansın önemli hizmetler vereceğine inandığını söyledi ve “Kazasız hizmetler diliyorum” dedi.

Motosiklet ambulansın teslim törenine İl Sağlık Müdür Yardımcıları Dr. Gökhan Ordu, Mehmet Şahin, Şube müdürleri Murat Turan ve Cezmi Öztürk ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Mesut Özdemir de katıldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir