Giresun

GİRESUN’A İKİ AKİL DAHA GELDİ

VALİ DURSUN ALİ ŞAHİN'İ ZİYARET ETTİLER, ARDINDAN STK'LARLA TOPLANTI YAPTILAR

Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu üyesi Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu Başkan Vekili Vedat Bilgin bugün akşam saatlerinde sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek yapacakları toplantı için Giresun’a geldiler. Toplantı öncesi Giresun İl Özel İdaresi'ndeki makamında Vali Dursun Ali Şahin'i ziyaret eden Gündoğdu ve Bilgin, çalışmaları hakkında bilgi verdiler.


"Bize eleştiri yapanların yüzde 99'u bizim alanımızı karıştırıyor" diyen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, ”Onlar bizi teröristle mücadeleyle irtibatlandırıyorlar.Terörist devletin güvenlik görevidir.Bizim eylemimiz bataklığı kurutma,terör eylemini bitirme mücadelesi. Giresun’dan Güneydoğu’ya gönderdiğimiz memur, benim üyem sıkıntıda. Niye? Hem geri kalmışlık var Hakkari Yüksekova, Batman hem de can güvenliği sorunu var. Şebinkarahisar’da geri kalmışlık var ama can güvenliği sorunu yok. Dolayısıyla eşit yurttaşlığı, eşit çalışanlara da döndürmek istiyoruz. Yani tabut siyasetinin bitmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.


On binlerce can kaybının sona ermesi için çalıştıklarını kaydeden Gündoğdu "Mali kayıplarımız sona ersin istiyoruz. Hükümetle pazarlığa oturuyoruz para yok. Sadece PKK ile mücadelede 480 Milyar TL para harcanmış. Ergenekon’la mücadelede ne harcadığımızı daha hesap edebilen bir makine icat edilmedi. Onun için biz Ergenekon terör örgütünden de, PKK terör örgütünden de kurtulmak istiyoruz. Milletin de böyle istediğini biliyoruz” diye konuştu.


Bilgin bu akşam sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek çözüm sürecini anlattılar.


Giresun Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Sayın Kılıçdaroğlu, eğer İzmir ulusalcı kanadın değil, demokrat kanadın sözcülüğünü yapacaksa, 'ben kürdüm,aleviyim' desin bu sürece müthiş destek verecek. Giresun'dan çağrıda bulunuyorum. Bu, çözüm sürecine müthiş katkıda bulunacak. Bir müesses, nizam var ki partide ya da ülkede hala ana muhalefet partisinin genel başkanlığına gelmiş bir arkadaş, etnitisesini ve meşrebini gizlemek durumunda kalıyor.Hayır kardeşim. Bu ülke Alevisiyle, Sünnisiyle,Türküyle, Kürdüyle bir bütündür. Bunlar asla kimliğini saklamak durumunda bırakılmamalıdır. Biz sayın Kılıçdaroğlu'nun bütün kimliklerini açıklaması için cesurca, cesaretle açıklaması için bu çözüm sürecine destek veriyoruz. Kılıçdaroğlu'na da, bu ülkeye de hizmet ediyoruz” dedi.

“BU SORUN ÇÖZÜLECEK VE BİZ TARİHE GEÇECEĞİZ”


"Biz yola çıktık ve bu sorun çözülecek" diyen Gündoğdu, ”Bu sorun çözülürken de biz inşallah tarihe geçeceğiz. Vatanın bölünmesine dair bir şey görürsek bu olursa nerde olacak ? Mecliste olacak. O zaman kıyameti hep beraber kopartırız. Ama vatan bölünüyor paronayalarıyla da milleti daha fazla böldürmeyelim diyorum” şeklinde konuştu.  fnhn


Giresun Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleşen toplantı esnasında hastane bahçesinde toplanan genç bir grup slogan atarak süreci ve akil insanları protesto ettiler. Grup daha sonra slogan atarak olaysız bir şekilde dağıldı.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir