GiresunManşet Üstü

GİRESUN VALİSİ’NDEN 1 MAYIS KUTLAMASI

Giresun Valisi Hasan Karahan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında,“1 Mayıs;  çalışanların birlik ve beraberlik içinde demokratik ve sosyal haklarına sahip çıkmalarının simgesidir" dedi.

Karahan, işçilere yönelik olarak şu değerlendirmelerde bulundu: "Bizler, emeği ve alın terini kutsal kabul eden bir medeniyetin mirasçıları olduğumuzdan, işçinin ve çalışanın hakkını alın teri kurumadan verme kültürüne sahibiz .

Ekonominin temel unsuru olan insan emeğine gereken önemin verilmesi, aynı zamanda kalkınmış ülkelerin medeniyet seviyelerinin de bir göstergesidir.

Ülkemiz her geçen gün büyüyen ve güçlenen ekonomisiyle  dünyada sayılı ülkeler arasında yerini almıştır. Ekonomimizin günden güne güçlenerek günümüz seviyesine ulaşmasında en büyük pay şüphesiz işçi ve emekçilerimizindir.

Ülkemizin son yıllarda kat ettiği ekonomik mesafe ve başarılarda en büyük pay sahibi olan işçi kardeşlerimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve kazasız bir iş hayatı geçirmelerini diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir