Giresun

GİRESUN VALİSİ, MİLLETVEKİLİ VE FKB BAŞKANI FINDIK HASATINI BAŞLATTI

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar Orhaniye köyünde bir fındık bahçesinde sembolik fındık hasat başlangıcı yaptı.

Beline sepet bağlayarak fındık toplayan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, fındık fiyatının 17 lira açıklanmasının üreticinin yüzünü güldürdüğünü söyledi.

Giresun’da rekoltenin 90 bin ton civarında olabileceğini de belirten Vali Sarıfakıoğulları, “İlimizde yaklaşık 90 bin ton civarında bu yıl rekolte bekliyoruz. Bütün çiftçilerimiz için yine taban fiyat hepimizin bildiği üzere Giresun Kalite Fındık için 17 TL olarak açıklandı. Bu tutar gerçekten çiftçilerimizi oldukça mutlu etmiştir. Bu taban fiyatın belirlenmesinde Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bakanlar kurulumuza, bakanlarımıza, bölge milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz. Bol bereketli kazançlı bir hasat dönemi olmasını, kazasız belasız bir hasat dönemi olmasını temenni ediyorum” dedi.

Mevsimlik tarım işçileri için her yıl olduğu gibi bu yıl da geçici konaklama merkezleri oluşturduklarını ifade eden Vali Sarıfakıoğulları, “Geçici tarım işçilerimiz için her yıl olduğu gibi geçici barınma merkezlerimizi oluşturduk. Buralarda her türlü sosyal imkanlar, her türlü ihtiyaçlarını karşılayacakları fiziki şartlar müsait. Bununla birlikte çocuk işçiliği konusunda uyarılarımızı tekrar yapmak istiyorum. Çocukların yeri çalışma alanları değil oyun alanlarıdır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir