Giresun

GİRESUN VALİSİ MERKEZE ALINDI

CANİKLİ ENGEL OLAMADI. ŞAHİN ALINDI….

GİRESUN'UN  YENİ VALİSİ HASAN KARAHASAN, 1998-2002 YILLARI ARASINDA İLİMİZDE VALİ YARDIMCISI OLARAK GÖREV YAPMIŞTI

Yaptıkları icraatlarla ve gaflarıyla  sık sık ulusal medyaya haber olan Vali Dursun Ali Şahin, sürpriz kararla merkeze çekildi. Şahin'i 'gelmiş geçmiş en iyi vali' diye öven Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli, kararnameye etkili olamadı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hükümetin hazırladığı ve bayram öncesi sürpriz bir gelişme olarak görülen Valiler Kararnamesi'ni bugün onayladı. 22 kişilik Valiler Kararnamesi'nin hafta sonu olmasına rağmen Gül tarafından onaylanması dikkat çekti.

Kararnamede; İstanbul, Ankara ve İzmir valilerinin yer almadığı öğrenildi. Bazı illere yeni valiler atanırken, kararnameyle 7 vali de merkeze çekildi.

Kararnameye göre; Bursa Valisi Şahabettin Harput, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Aydın Valisi Kerem Al, Giresun Valisi Dursun Ali şahin, Bayburt Valisi Hasan İpek, Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu merkeze alınan isimler oldu.

Van Valisi Bursa'ya atandı

Kararnamede yer alan diğer isimler arasında Konya Valisi Aydın Nezih Doğan Van'a, Van Valisi Münir Karaloğlu Bursa'ya, Artvin Valisi Necmettin Kalkan Hakkâri'ye, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız Aydın'a, İskenderun Kaykamamı Ali İhsan Su Artvin'e, Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Oduncu Osmaniye'ye, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Necmettin Kılıç Niğde'ye, AmasyaValisi Abdil Celil Öz Trabzon'a, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Mükerrem Ünlüer Bayburt'a,Kayseri Melikgazi Kaymakamı Hasan Karahan Giresun'a vali olarak atandı.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir