EğitimGiresun

GİRESUN VALİSİ ANAOKULU’NDAYDI

Okulların açılmasına bir hafta kala oryantasyon (uyum) eğitimine alınan Anaokulu ve ilkokul 1. Sınıf öğrencilerini Vali Hasan Karahan yalnız bırakmadı. 

Yeşil Giresun İlkokulunda çevreyi tanıma, okula alışma ve uyum eğitimine alınan Anaokul ve ilkokul 1. Sınıfı öğrencilerini ziyaret eden Vali Karahan,  miniklerin arasına karıştı.

Okul Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Özkan’dan bilgi alan  Karahan, 1-A sınıfına girerek öğrencilere sohbet etti. Sınıf öğretmeninden öğrencilerin uyum sorunu yaşayıp yaşamadıkları hakkında bilgi alldı.

Uyum eğitiminin önemine dikkat çeken Vali Karahan, öğretmenlerin öğrencileri kendi çocuklarıymış gibi benimseyip bir ana baba şefkatiyle yaklaşması gerektiğini söyledi. Velilerin öğretmen ve okulla sürekli iletişim halinde olması gerektiğini belirten Vali Karahan, öğrencilerin okulu benimseyip sevmelerini sağlamada öğretmenler  kadar 

2013-1439-3

velilerin üzerine de büyük görev düştüğünü kaydetti.

Vali Karahan, 16 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayacak olan 2013-2014 Eğitim Öğretim yılının şimdiden hayırlı olmasını da sözlerine ekledi.

 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir