Giresun

GİRESUN VALİLİĞİ’NDEN ÇAVUŞLU’DAKİ ÇÖP TESİSİNİ TEMİZLEYEN RAPOR

Giresun Valiliği Çavuşlu Katı Sıvı Atık tesis alanını incelemeye aldı.
Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven ve beraberindeki heyet tesislerinde çevre kirliliği iddiaları ile ilgili incelemede bulundu.GİRESUN VALİLİĞİ'NDEN ÇAVUŞLU'DAKİ ÇÖP TESİSİNİ TEMİZLEYEN RAPOR

GİRESUN VALİ YARDIMCISI BAŞKANLIĞINDAKİ HEYET İNCELEME YAPTI

Tanrıseven, yaptığı değerlendirmede, “Sayın Valimiz Enver Ünlü konuyu hassasiyetle takip ediyor. Bu incelemedeki amacımız, tesisin mevcut durumunu yerinde incelemek, gerekli denetimleri yapmak ve yapılacak tespitlerle varsa aksayan yönlerin ilgili kurumlarca giderilmesini sağlamaktır. Teknik arkadaşlarımız detaylı raporlarını hazırlayacak. Üniversitelerden de bu konuda gerekli desteği alacağız. Vatandaşımızın sağlığı birinci derecede önemlidir” diye konuştu. GİRESUN VALİLİĞİ'NDEN ÇAVUŞLU'DAKİ ÇÖP TESİSİNİ TEMİZLEYEN RAPOR

                                “EKSİKLİKLER GİDERİLECEK”

Heyetin hazırladığı raporda, çöp alanında topraklamanın devam ettiği, tüm gazların enerji üretim tesislerinde yakıldığı ve kötü kokunun minümum sevyeye indirildiği belirtilirken, dereye çöp sızıntısı iddiaları rededilerek, “kaynaktan dereye berrak su akıyor, canlı yaşamı devam ediyor” ifadelerine yer verildi.
Rapoda, “Tesiste, Valilik tarafından bildirilen diğer tüm eksikliklerin bir yatırım programı doğrultusunda tamamlanacağı ve tesisin en kısa sürede benzerleri arasından örnek bir tesis olacağı bildirildi” denildi.
9,11 hektarlık alan üzerinde kurulan ve Serenti Enerji A.Ş. tarafından işletilen tesisteki incelemeye; Görele Kaymakamı Murat Özdemir, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz Varol, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ali Hıdır, DSİ 226. Şube Müdürü Ogün Şükrü Turan ve ilgili kurumların teknik personeli de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir