Giresun

GİRESUN VAKFI ABD’Yİ SOYKIRIMCI İLAN ETTİ

Merkezi İstanbul’da bulunan ve çok sayıda derneği, STK’yı bünyesinde bulunduran Giresun Vakfı, Türkiye’yi ‘Ermeni Soykırımı’ ile suçlayan ABD Başkanı Biden’a tepki gösterdi. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Biden’ın açıklamasını ‘ gerçekler ve hukukla ilgisi olmayan, tamamen siyasi hesaplarla cahilce’ niteledi ve kınadı.
“Türk Devleti ve Türk Milletinin tarihin hiçbir döneminde masuma el uzatmadığını, aman dileyen düşmanına dahi zarar vermediğini insanlık tarihi bilir. Hem ataları hem de kendilerinin elleri, dişlerinin araları ve midesi masum kanıyla dolu katillerin ithamları bizi suçlarına ortak edemeyeceği gibi tertemiz tarihimizi de lekeleyemez” diyen Dokumacı, Giresun Vakfı’nın ABD’nin başta Kızılderilerin yok edilmesi olmak üzere yaptığı soykırımları tanıdığını vurgulayarak şunları söyledi:
ABD’nin savunmasız yüzbinlerce sivil insanı yok ettiği Dresten katliamını tanıyoruz.
Çocuk, kadın, yaşlı hiçbir ayrım gözetmeksizin yüzbinlerle savunmasız sivil insanın üzerine atom bombaları atarak yokeden ABD’nin Hiroşima ve Nagazaki soykırımlarını tanıyoruz.
ABD’nin emperyalist heveslerle saldırıp üç milyon insanı katlettiği Vietnam soykırımını tanıyoruz.
ABD’nin Afganistan, Irak ve Suriye’de 6 milyon insanı sistematik şekilde öldürdüğü Müslüman soykırımını tanıyoruz.
Guatemala, Küba, Kongo, Kamboçya ve Laos, Arjantin, El Salvador, Nikaragua, Grenada, Panama, Bosna Hersek, Sudan, Daffur ve daha burada sayamadığımız yüzlerce operasyonu İle milyonlarca insan öldürerek işlediği insanlığa karşı suçları tanıyor ve lanetliyoruz.
Tarih Türk Milletinin sabrını sınayanların aldığı derslerle doludur. Muhataplarımızı kendi iyilikleri için Ülkemiz ve Milletimiz üzerine yine yanlış hesaplar yapmamaya davet ediyoruz.
Milletimizi hepimizi hedef alan bu alçak saldırıya karşı Milli Mücadele ruhuyla ve samimiyetle tek yumruk olmaya davet ediyoruz.
Bizi soykırım utancıyla yüzleşmeye davet eden sözde parti, hain, terörist yapıyı kınıyor ve ilgilileri bu teröristlere layıkıyla davranmaya davet ediyoruz.
Devletimizin iftiracılara hak ettiği cevapları vereceğinden şüphemiz yoktur”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir