GiresunKültür - Sanat

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NİN HOCALI SOYKIRIMI SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

Giresun Üniversitesi İktisadi  ve İdari Bilimler Fakültesi  tarafından düzenlenen “III.  Uluslararası Hocalı Soykırımı ve Türk  Dünyası Sempozyumu” 26-27 Şubat 2019 tarihlerinde Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Sempozyumla ilgi bilgi veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Betül Karagöz Yerdelen, düzenleyecekleri sempozyuma, aynı gün Giresun’ a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da davet ettiklerini söyledi.

Yerdelen, ” Sempozyuma Azerbaycan, Kazakistan, Japonya, Cezayir ve Suriye’ den değerli hocalarımız da katılacak.Bu anlamlı ve önemli etkinlikte hem Hocalı Soykırımının acılarını paylaşmış olacağız hem de Türk Dünyası’ nın sesini dünyaya bir kez daha duyurarak birlik ve beraberlik mesajı vermiş olacağız.Sempozyuma tüm halkımız davetlidir” açıklaması yaptı.
İİBF Dekanı Yerdelen, sempozyumun ikinci etabının 27.Şubat Çarşamba günü Görele Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ nde 09.00- 18.00 saatleri arasında yapılacağını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir