Giresun

CUMHURBAŞKANI CEVDET COŞKUN’U SEÇTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerde ikinci çıkan aday Prof.Dr. Cevdet Coşkun'u Giresun Üniversitesi Rektörlüğü'ne atadı.Böylece 4 yıl görev yapan Prof.Dr.Aygün Attar dönemi sona erdi. Çoşkun’un kararın resmi gazetede yayımlanmasının ardından görevi devralarak makamına oturması bekleniyor.

13062268_10208295987933303_8416069085663172478_n

YÖK LİSTEYİ AÇIKLAMADAN SARAYA ÇIKARDI

Üniversite yapılan seçimle atama arasında 48 gün geçti. YÖK kendisine sunulan 6 kişilik listeyi, adaylarla 17 Martta mülakat yaparak oluşturdu ve 3’e indirdi. Ancak YÖK Başkanı Yekta Saraç, bir ilk gerçekleşerek bu kadar süre elinde tuttuğu listeyi açıklamadan Saraya çıkardı. Böylece listenin nasıl şekillendiği öğrenilemedi.

Önceki akşam Erdoğan’a listenin sunulmasının ardından bugün akşam saatlerinde yeni Rektörün atandığı Cumhurbaşkanlığı sitesinden duyuruldu. Erdoğan'ın tercihinde neyin etkili olduğu bilinmiyor.

Cumhurbaşkanlığı sitesinde yer alan bilgide, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Cevdet COŞKUN’u atamışlardır."ifadelerine yer verildi.

10 Martta yapılan seçimlerde; 10 rektör adayı yarışmış, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar 260 oyla seçimden birinci çıkarken,Prof. Dr. Cevdet Coşkun 103, Edip Özer ise 8 oy almıştı. 

Cevdet Coşku, 2011 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde  Profesör olduktan sonra aynı yıl Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ne dekan olarak atanmış ve 2011-2012 yılları arasında dört ay süreyle Rektör Vekili olan Yılmaz Can’ın  rektör yardımcısı olmuştu.   

Bir yorum

  1. Daha şehitlerimin topraği kurumadan horan tepen davullar çalarak kutlama yapan düşünceli iyi bir eğitimci olduğunu gösteren Coşkun a hayirlı olsun yaptiklarım yapacaklarımın garantisi dediniz bizde anladik gelen gideni aratır sözü nu çok kulanacagız.
    BEKİR BURAK SÜLEYMAN BU EĞLENCE ÖCÜNÜZ ALINDI DİYE DEĞIL KOLTUK KAZANDIK DIYE
    Bu utâncla nasil bakacağiz ahirette yüzünüze cocuklar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir