AktüelGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NE MÜDÜR HASAN ENGELİ…

MEZUNİYET TÖRENİ YAPILAMIYOR

Giresun Üniversitesi’nin 2021-2022 öğretim yılı mezuniyet töreni yapmak için Çotanak Stadyumu için yaptığı başvuru Gençlik Spor İl Müdür Vekili Hasan Bulut tarafından uydurma gerekçelerle reddedildi. Ancak bu kararın arkasında başka nedenler aranıyor. Müdüre bu konuda kimin talimat verdiği bu gücü nereden aldığı merak ediliyor. 

Üniversite yönetimi ise, mezuniyet töreninin Giresun için prestij meselesi olduğunu vurgulayarak, valilik, belediye ve ilgili kurumlara sorunun çözümü için destek çağrısı yaptı.

Giresun Üniversitesi tarihinde ilk kez mezuniyet töreni yapamayacak gibi görünüyor. Çünkü stadyumda güya tadilat var….
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından üniversitenin stadyum talebine gönderilen cevap yazısında stadyumda tadilat, zemin bakım onarım çalışmaları yapılacağı belirtildi.
Giresun Üniversitesi basın koordinatörlüğünden yapılan açıklamada mezuniyet töreni yapılmayacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığı ifade edilerek, “Mezuniyet Törenimizin yapılmamasıyla alakalı maksatlı olarak medyada çıkan tüm haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Törenin yapılabilmesi için, mezun olacak öğrencilerimiz ve velileriyle birlikte yaklaşık 13-14 bin civarında bir kitleyi barındıracak bir mekana ihtiyaç vardır. Bu amaçla uygun yer arayışımız sürmektedir” denildi.
GRÜ’nün açıklamasında şu çağrı yapıldı: “Valiliğimiz, Belediyemiz başta olmak üzere ilgili kurumlarımızın bu konuda sağlayacağı desteğe ihtiyacımız vardır. Mezuniyet töreni sadece Üniversitemiz için değil, tüm şehrimiz için bir prestij meselesidir. Yer tahsisi konusunun çözülmesi noktasında, Giresun kamuoyunun desteğini beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir