EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NE BELEDİYEDEN ALTYAPI DESTEĞİ

Belediye bahar hizmet programına Giresun Üniversitesi'ni de aldı. Yapılacak çalışmalarla üniversitenin yolu sahil yolundan başlayarak yenilenerek çevre düzenlemesiyle asfaltlanacak. 

 

 

 

5d21faf6e2

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ı makamında ziyaret ederek, belediyenin üniversitenin altyapısına yapacağı hizmetlerinin planlanması için görüş alışverişinde bulundu.

Bu kapsamda Karadeniz Sahil Yolu-Güre Yerleşkesi bağlantı yolunun yenilenmesi ve asfaltlanması, çevre düzenlemesi ile yol kenarındaki girişe Üniversite yerleşkesinin ana nizamiye kapısının konuşlandırılması ve yeni dolmuş durakları yapılması konuları değerlendirildi.

Aksu, ziyarette yaptığı açıklamada, yol yenilenme ve asfaltlama çalışmalarının Nisan ayı içinde tamamlanacağını belirterek, “Sayın Rektörümüze ve ekibine Üniversitemiz ve ilimiz için gösterdikleri üstün çabalarından dolayı teşekkür ederiz. Giresun’a en büyük katkıyı sağlayan üniversitemizi ve öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda biz de Belediye olarak üstümüze düşeni yapmaya her zaman hazırız” diye konuştu.

ATTAR'DAN TEŞEKKÜR… 

Aygün Attar ise; Aksu’ya teşekkür ederek şunları söyledi: “Kurumla rarası diyalog ve dayanışma Giresunumuz’un öğrenci şehri olması yönünde işbirliğine duyulan özlemi ortaya koymaktadır. Ana yoldan Güre Yerleşkesine kadar olan mesafenin öğrencilerimizin rahat edeceği şekilde yenilenmesi talebimizin gerçekleşmesi bizleri sevindirecektir. Öğrenci konseyimizin diğer bir talebi de bu güzergaha ek durak yerleştirilmesi yönündedir. Sayın Başkanımız bu talebimizin de en kısa zamanda karşılanacağını söylediler. Kendilerine öğrencilerimiz ve şahsım adına teşekkür ederim   Aksu-Attar görüşmesine; Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mahir Kadakal ve Yapı İşleri Daire Başkanı Hacı Ömer Odabaş da katıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir