EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDE KAYITLAR BAŞLADI

5 Eylül’e kadar sürecek olan Giresun Üniversitesi 2014-2015 Akademik Yılı öğrenci yerleştirme kayıtları, Gazipaşa yerleşkesinde oluşturulan kayıt merkezinde başladı. Daha ilk gün öğrencilerin yoğunluğu dikkat çekti.

Kayıtların başladığı saatlerde üniversite Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar da merkezi ziyaret ederek görevlilerden bilgi aldı ve öğrencilerle yakından ilgilenerek onlara başarılar diledi. Attar, velilere,”Gözünüz arkada kalmasın. Evlatlarınız evlatlarımızdır. Ben de 3 çocuk annesiyim. Duygularınızı çok iyi anlıyorum ” dedi.

Veli ve öğrencilerin en çok da barınma sorunu yaşadıkları ve yurt bulamadıklarından yakındıkları gözlendi

96a5b67699

ODTÜ’YÜ BIRAKTI GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NE GELDİ

Kayıt yaptıranlar arasında Tokat’ın Turhal ilçesinden gelen bir öğrencinin velisi de vardı.   ODTÜ’de  Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde okurken sınava girerek Giresun Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü kazanan öğrencinin velisi “Çok mutluyum. Sizi de tanımaktan çok mutlu oldum” dedi. Rektörümüz de velinin ilgisinden çok memnun kaldığını ve öğrencisinin Üniversitemizi tercih etmesine sevindiğini, bu tür olayların kendisini daha da mutlu ederek, motive ettiğini söyledi.

Aygün Attar,burada yaptığı açıklamada, kayıtların aksamadan sorunsuz biçimde sürdüğünü belirtti. Rektör Attar, “Bu yıl Üniversitemiz en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer almıştır.  Ek kontenjanlar ve uluslararası öğrencilerle birlikte yaklaşık 7 bin civarında yeni kayıt bekliyoruz.

Giresun şirin ve güzel bir şehirdir. Giresun Üniversitesi öğrenci olaylarının yaşanmadığı ender üniversitelerden biridir. Şimdi gözlemlediğim ve aldığım bilgilere göre Üniversitemizi ülkemizin dört bir yanından gelen öğrencilerin tercih ettiğini görüyoruz. Bu da Giresun’un ve Üniversitemizin bir başarısıdır” diye konuştu.

d3b650a01c

Attar, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ettti. 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir