GiresunKültür - Sanat

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDE GİRESUNLU ŞAİRLERİN ŞİİR DİNLETİSİ…

Giresun Üniversitesi Şiir Topluluğu tarafından düzenlenen ve bir gurup yaşayan ve kitapları, şiirleri yayımlanan Giresunlu şairin tanıtıldığı program, üniversitenin Güre Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy toplantı salonunda gerçekleştirildi. Program, topluluk danışmanı Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nazım Elmas’ın sunumu ve okuduğu şiirle başladı. Elmas, Giresunlu şairlerle Temmuz ayında halka açık bir alanda şiir dinletisi yapmayı düşündüklerini söyledi.

Programda daha sonra salonda bulunan davetli şairlerin bir şiiri topluluk üyesi öğrenciler tarafından ve bir şiir de şairi tarafından okundu. GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NDE GİRESUNLU ŞAİRLERİN ŞİİR DİNLETİSİ...

Giresunlu Yaşayan Şairler Şiir Şöleni adı altında gerçekleşen programda şairler; Ahmet Tevfik KORKMAZ, Hatice SATGUN, Hayrettin ORHANOĞLU, İsmail GÜÇTAŞ, Kader KUTLU, Mediha Tülin ÇİLESİZ, Olgun ALBAYRAK, Sedat Murat BAYRAK, Zehra KEMALOĞLU ve Şengül COŞKUN davetli olarak katıldı. 

Programı Giresun Belediye Meclisi üyesi Berrin Aydın, Tarih Araştırmacısı Yazar Ayhan Yüksel, üniversitenin bazı akademik ve idari personeli, öğrenciler ve davetliler izledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir