Kültür - Sanat

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ…

Giresun Üniversitesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri düzenliyor. Giresun Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma  Merkezi (GÜKAM) ile Yalova Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜKAM) tarafından düzenlenecek olan III. Ulusal Kadın Sempozyumu etkinliği 08-09 Mart 2019 tarihleri arasında Yalova Üniversitesinde yapılacak.

Üniversitenin bir başka etkinliği ise 8 Mart günü saat 10.00’da Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda UNESCO Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi ve Kadınların Güçlenmesi Kürsüsü tarafından yapılacak. Akademiden  Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine  Destek Topluluğu ile Karadeniz  Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezinin ortaklaşa düzenleyeceği,  kadın sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı konferansa, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya UĞUR TANRIÖVER ile Öğr. Gör. Şule AKSAKAL konuşmacı olarak katılacak.
Öte yandan üniversitede Kadın Filmleri Festivali’ne katılan filmlerin gösterimi de var.Melek  ÖZMAN, Sinem MISIRLIOĞLU ve Özge TURGUT’un katılacağı “17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Gezici Gösterim Programı” 9-10 Mart tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy Salonunda gerçekleşecek. GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NDE DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir