Eğitim

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDE BAYRAMLAŞMA

BAYRAMLAŞMA TÖRENİNDE KONUŞAN REKTÖR PROF. DR. AYGÜN ATTAR, "SÜREKLİ BÜYÜYEN VE TERCİH EDİLEN BİR ÜNİVERSİTEYİZ. BU BİZE DUYULAN GÜVENİN GÖSTERGESİDİR".DEDİ

Giresun Üniversitesi'nde bayramlaşma töreni yapıldı. 

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, Rektörlük makamında üniversitenin akademik ve idari personelleriyle tek tek bayramlaşarak, bayramlarını kutladı.

Tören sonrasında bir konuşma yapan Attar " Bayramların da güzelliği budur. Bir aile olarak bir aradayız. Makamlar ve görevler geçicidir. Önemli olan insan olmak ve saygı görmektir.

Üniversitemizin gelişimi için hızlı bir tempoyla çalışmak zorundayız. Tüm sıkıntılara rağmen bir aile bütünlüğü içinde uyumlu bir şekilde çalışan; çaycısından, temizlik görevlisine, güvenliğinden idari personeline ve tüm akademik personellerimize bir kez daha teşekkür ediyorum"dedi. 

DSC_5168

ÖĞRENCİ SAYISINDA HEDEF 30 BİN…

Giresun Üniversitesi'nin tercih edilen başarılı bir üniversite olduğunu dile getiren Aygün Attar, şunları söyledi: "Yüzde 98 oranında tercih edilen Giresun Üniversitesi, 2013-2014 akademik yılında yaklaşık 30 bin öğrenci sayısına ulaşarak gelişimini ve büyümesini hızlandıran bir Üniversite olmuştur.  Artan öğrenci sayısına paralel olarak idari ve akademik kadrolarını da takviye eden Üniversitemiz artık geleceğe emin adımlarla yürüyen, bölgede, ülkemizde ve dünyada adından söz ettiren bir üniversitedir. Öğrenci sayısındaki ve buna paralel olarak akademik ve idari personeldeki bu hızlı büyüme aynı zamanda Üniversitemize duyulan güvenin göstergesidir. ".

İSLAMİ İLİMLERE YENİ BİNA

Üniversitedeki çeşitli alanlarla ilgili personeline bilgi veren Rektör Attar, "en önemli hizmetlerden biri  TOKİ’nin çalışmalarıdır. Güre yerleşkemizde 55 bin m2 +25 m2 olmak üzere toplamda 80 bin m2 olarak devam eden hizmet binaları inşaatları hızla devam ediyor. 2014 yılının sonunda bitmesi planlanan bu inşaatlar bittiğinde pırıl pırıl bir ortamda çalışmanın mutluluğu ile Giresun’u geleceğe emin adımlarla taşıyacağız.

Gazi Yerleşkemizde bulunan, DOKAP’tan boşalan tarihi binayı Giresun Valiliği ile protokol yaparak üniversitemize kazandırdık ve İslami İlimler Fakültemiz kendi bina inşaatı tamamlanana kadar burada varlık gösterecek. Bunlar Üniversitemiz ve Giresun adına güzel gelişmelerdir. Hayırlı olsun"dedi…

Yeni açılan fakülte ve bölümlerle üniversitenin  büyümesini sürdürdüğün anlatan Attar,  bu konuda şunları söyledi: "Ancak bundan sonra yeni bölümler açmaktan ziyade, mevcut bölümlerin kalitesinin artması için çaba göstereceğiz. Çok değil tercih edilen ve günün koşullarına uygun bölümlerle büyümemizi sürdüreceğiz. Yeni kurulan İslami İlimler ve Turizm Fakültelerinin yanı sıra Diş Hekimliği Fakültemizin de kuruluşunu tamamlayarak ve kalitemizi artırma çabasıyla yolumuza devam edeceğiz.

Dört tarafı denizlerle çevrili ülkemizde çok önemli bir yeri olan Denizcilik sektörüne yetişmiş eleman kazandırmak için Denizcilikle ilgili bölümlere önem vereceğiz. Ülkemizde, tâ Osmanlı döneminde ilk sivil deniz eğitim kurumunu hayata geçiren Hamit Naci gibi bir değere sahip olan Giresun olarak bu da önceliklerimiz arasındadır."

GRÜ Rektörü Attar, konuşmasını, "Tüm bu yoğun tempo içinde hep birlikte mücadele ederek, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen sizlere, tüm mesai arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyor, yeni bayramlarda ve eğitim öğretim yıllarında buluşmak üzere bayramınızı kutluyor, bilim, barış ve ülkenin bölünmez bütünlüğü için Giresun Üniversitesinin hep var olacağını belirtmek istiyorum” diye bitirdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir