EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDE AKADEMİK YIL TÖRENLE BAŞLADI

Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, törende yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin gerek küresel güç olma, gerekse 21. yüzyıl hedeflerine ulaşabilmesi için nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde Giresun Üniversitesinin önemli rol üstleneceğini ifade etti.

Coşkun’un verdiği bilgiye göre, üniversitede ek kontenjanla gelenler dahil 32.200 öğrenci bulunurken, toplamda 38 farklı ülkeden yaklaşık 1200 Uluslararası öğrenci de eğitim görüyor.

Konuşmaların ve müzik dinletisinin ardından Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Çağrı Erhan, “Uluslararası Dengeler ve Türk Dış Politikası” konulu açılış dersini verdi.

Açılış törenine, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusufağaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı J.Alb.B. Murat Yakın, bazı kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi partiler, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, GRÜ akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Daha fazla göster

Bağlantılı haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı