GiresunManşet Üstü

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ VE GETİRİP GÖTÜRENLER

UFUK KEKÜL

Rektör adayı oldu kendisininki dışında 1 oy aldı, Cumhurbaşkanlığına sunulan listeden istifa etti, Rektör atanmasını engelledi, 22 ay üniversitemizi rektörsüz bıraktı, İmam hatipten arkadaşı kefil oldu, vekil atandı, 1 oy aldığı akademisyenleri, üniversiteyi 15 ay güya yönetti, tek bir gelişme, büyüme kaydedemedi, yerinde saydı, hatta makam odasına, koltuğuna kadar haciz geldi.

Asil atanınca Samsun’a öğretim görevliliğine döndü.

Arkadaşı O’nu harcadı, caddelerini, sokaklarını bilmediği 10 arkadaşı olmayan Giresun’a geri çağırdı, belediye başkan adayı yaptı.

Seçilemedi, tekrar Samsun’a döndü.

Tekrar geldi, bu sefer de milletvekili olacaktı.

Gene olamadı, gitti.

Hiç bir şey olamadan Giresun’a gidip gelen, gelip giden Prof.Dr. Yılmaz Can’dan bahsediyoruz.

Sayın Can bu sefer olamadığı Rektör oldurmak için yine getirmeye çalışıyorlar.

Gazı veriyorlar. Neymiş çok isteniyormuş, kamuoyunda destek buluyormuş. Cumhurbaşkanı O’nu atayacakmış!

Getirmeyi ve götürmeyi iyi bilen ekip yine devrede. Can’ın istendiği filan yok.Kamu da bunlar, oy da bunlar. 

Şimdi FETÖ’den tutuklu cezaevinde olan Vekil Rektör Halil İbrahim Bahar’ı da bunlar getirdiler, Cevdet Coşkun’u da Bahar getirdi, sonra Yılmaz Can’ı getirdiler, Coşkun’u önce O’nun yöneticiliğine, sonra da Rektörlüğe getirdiler, yararlandılar, yararlandılar, bugün de ‘hastasın’ diye götürdüler.

Ama iş başka. Hastalık bahane. Sümen altındaki adli-idarisoruşturma dosyalarını daha fazla tutamadılar… Aksini varsa bilen söylesin.

Getirmedikleri bir tek Prof. Dr. Aygün Attar’dı. Geldi; Giresun Üniversitesi’ne eğitim, öğretim altyapısı, vizyon ve misyon olarak adeta çağ atlattı. Bütçesi, öğrenci, öğretim görevlisi, fakülte, yüksek okul sayısı üçe katlandı. 

Düzenlenen etkinliklerle de üniversite yurt içi ve yurtdışında,  ünlenerek, saygın ve sayılı üniversitelerle ismi anılır oldu.

Giresun’un ekonomik, sosyal, kültürel gelişimine katkı sunan, öğrencilerinin laik, demokratik cumhuriyete, gelenek ve göreneklere  bağlı, vatana millete hayırlı bireyler olarak yetişen bir üniversite vardı.

Attar bunlara rant ve yüz vermedi. 4 yıl saldırdılar.
O’nu da kumpasla, entrikalarla kripto faaliyetlerle götürdüler.

             *                                  *                                 *
Giresun Üniversitesi’nde 2010’dan beri rektörlük seçimi ya da atamalarıyla ilgili yaşanan adaletsizlik, hukuksuzluk, bir gurup siyasetçinin ve onların ortaklarının bir eğitim ve bilim kurumuyla nasıl oynadıklarının göstergesidir ve bu anlamda eşsiz ve benzersiziz.

Örneğimiz yok.

Olan Giresun’a ve geleceğimize olacak. 4 yıldır silinip gitmedik mi? 

Elinizi çekin artık üniversitemizden. O’nun bunun, ötekinin, berikinin adamını değil, liyakatli bir Rektörü hak ediyoruz. Ediyorsak eğer istemeliyiz.

Sizce de öyle değil mi Giresunlular?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir