AktüelEğitim

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TMO’DAN SEMPOZYUM

Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun ev sahipliğinde “II. Uluslararası Teknoloji Bilimleri ve Tasarım” sempozyumu gerçekleştirildi.
Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aysun Türkmen ;”Bu bilgi şöleni, uzun soluklu çalışmanın çıktısı. Bir başka özelliği de, uluslararası bilgi paylaşımını artırmaktır, özenli sunumlarla akademisyenlerin ve öğrencilerin teknoloji ve tasarımdaki son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamaktır. Gelen bildirilerin bilim kurulu tarafından değerlendirildiği, ilkini 600 katılımlı gerçekleştirdiğimiz ITESDES, Giresun’da Meslek Yüksek okulu tarafından düzenlenen ilk uluslararası kongre olma özelliği taşımaktadır” ifadelerini kullandı.
ABD, Hırvatistan, Pakistan, birleşik Arap Emirlikleri, Polonya, Ukrayna, Kore gibi ülkelerden davetli konuşmacılar sempozyumda sunumlar yaparken uluslararası boyuttaki sergi de ise farklı disiplinlerde hazırlanmış tasarımlar sanatseverlerle buluşturuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir