AktüelGiresunManşet Üstü

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARININ YANINDA…

GÜKAM'dan bir anlamlı etkinlik daha…Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar'ın kuruluşunu gerçekleştirdiği Giresun Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (GÜKAM), anlamlı bir etkinlik daha gerçekleştirdi.  

GÜKAM tarafından, Türkiye Harp Malulleri Gazi Şehit  Dul Ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi yararına “Yardımlaşma ve Destek Çayı ” düzenlendi. Etkinlikte toplanan gelir derneğe bağış olarak verildi.

e970179ab5Etkinliğe, GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, üniversiteye bağlı fakülte ve yüksekokulların yöneticileri ile akademik ve idari personel katıldı.

Açılış konuşmasını yapan GÜKAM Müdürü Öğr. Gör. Aysun Karaahmet, ”hem acısı, hem de gururu tarif edilemeyecek büyüklükte bir makam olan şehitliğin ve şehit ailelerinin hep yanında olduğumuzu gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Sayın rektörümüzün göreve gelmesi ile birlikte kendisinin şehit ailelerine olan yakınlık ve düşkünlük erdemi bizlere de örnek olmuştur” dedi.

DSC_9445

Türkiye Harp Malulleri Gazi, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi Başkanı Kemal Gemici ise, Rektör Attar’a teşekkür 

ederek başladığı konuşmasında, ”Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna genç yaşta canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ruhlarını şad etmek amacı ile yapılan bu program bir nebze acılarımıza ilaç oldu. Yapılan ve yapılacak olan bütün olumlu hareketler biz şehit aileleri için azda olsa bir avunma vesilesi olacaktır” ifadesinde bulundu.

 

 

REKTÖR ATTAR: ŞEHİT VE GAZİLER VARLIK SEBEBİMİZ…

DSC_9461Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aygün Attar ise, GRÜ sadece bilim camiasındaki faaliyetleriyle değil topluma örnek teşkil edecek faaliyetiyle de öncü olmaktadır. Sıcak yuvasını soğuk mezara tercih eden evlatlarımızı unutmadık, şehit ve gazi aileleriyle bir arada olduk. Bu gece maddiyat anlamında düzenlenmiş bir gece değil, şehit ve gazilerimizi unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı gösteren bir gecedir. Varlık sebebimiz, ülkemizin bekası için kanlarını,canlarını feda eden evlatlarımıza olan borcumuzu bir nebze ödeyebilmek,onların emanetleri ailelerine sahip çıkabilmek için her zaman bu tür projeleri görev kabul ediyoruz” dedi.

Şehit ve gazi ailelerine seslenen Aygün Attar,” acınız acımız, kederiniz kederimiz ve emanetleriniz emanetlerimizdir. Bir kez daha bu ülke için kanlarını ve canlarını feda ederek  gazi ve şehit olan tüm evlatlarımıza minnet ve şükran dileklerimizle Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Program Giresun’un en son şehidi olan Hakan Gemici’nin ve Giresunlu şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı slayt gösteriminin ardından üniversite Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları ve öğrencilerinin verdiği gecenin anlamına uygun türkülerin yeraldığı konserle devam etti.

AÇIK ARTIRMADAKİ TABLOYU REKTÖR ALDIDSC_9478

Etkinlikte, davetlilerin katkılarının yanı sıra Üniversitenin Umutlu Yarınlar Topluluğu'nun ajanda satışından elde ettiği 500 TL ve açık artırmayla Rektör Aygün Attar’ın 1000 TL’ye aldığı tablo geliri ile toplam 15 bin TL gelir elde edildi.DSC_9473

Toplanan para tutanakla Türkiye Harp Malulleri Gazi, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi Başkanı Kemal Gemici’ye teslim edildikten sonra gece sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir