EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. AYGÜN ATTAR, GÜLSÜM ANNE’YE YILIN ANNESİ ÖDÜLÜNÜ VERDİ

 

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Antalya’da da 5 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından felç geçiren ve hafızasını kaybeden Rus gencin bakımını üstlenen Gülsüm Kabadayı’ya ‘Yılın Annesi’ ödülünü Antalya’da verdi.
YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’nın başkanlığında yapılan Üniversitelerarası Kurul Toplantısı için Alanya’ya gelen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ile Gülsüm Kabadayı, Konaklı Belediye Başkanı Abdullah Sönmez’in makamında buluştu.

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. AYGÜN ATTAR, GÜLSÜM ANNE'YE YILIN ANNESİ ÖDÜLÜNÜ VERDİ

Oldukça duygusal anların yaşandığı törende Attar, Gülsüm Kabadayı’nın elini öperek, Giresun Üniversitesi Senatosu’nun mart ayı toplantısında ‘Yılın Annesi’ seçtiği Kabadayı’ya ‘Senato Karar Örneği’ ile ‘Yılın Annesi Ödülü’ plaketini verdi.
Rektör Aygün Attar yaptığı konuşmada, “Gülsüm anneyi haberin duyulmasından itibaren dikkatle takip ediyordum. Geçtiğimiz aylarda ise Rusya’da kendisini davet eden bir tv kanalında katıldığı programda elini öpen bir parlamenteri gördüğümde daha da etkilendim. Biz üniversiteler olarak sadece eğitim öğretim vermemeliyiz. Bazı olaylardan da ders çıkarmalıyız. Bu noktada ise Gülsüm ana bize çok büyük bir ders verdi.

 

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. AYGÜN ATTAR, GÜLSÜM ANNE'YE YILIN ANNESİ ÖDÜLÜNÜ VERDİ

Kendisinin ellerinden öpüyorum. Ben özellikle kendisine duygularımı anlattığım bir mektup yazmıştım ve sonra öğrendim ki bu mektubu çerçeveletip evinin baş köşesine asmış. Özellikle kendisini bu ödülü vermek için Giresun’a davet etmiştim. Ancak ban cevabı beni daha da duygulandırdı. Kendisi bana Umut’u kime emanet edip geleyim demişti. Kendisini bir anne bir öğretim görevlisi ve bir kadın olarak tebrik ediyorum” dedi.

Gülsüm Kabadayı ise “Kelimelerin tükendiği yer burası. Ben devletim, Türk anneleri, Türk kadını, anne dedim. Giresun Üniversitesi ve Aygün anneye teşekkür ediyorum. Konaklı belediye başkanıma da teşekkür ediyorum bana aracını yolladı ve buraya getirtti. Demek ki insanlık ölmemiş, her şey için sağolun” dedi.

Konaklı Belediye Başkanı Abdullah Sönmez de Gülsüm Kabadayı’nın elini öperek ihtiyaç duydukları her zaman maddi manevi yanlarında oldukları sözünü verdi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir