EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ KİM OLACAK?

Giresun Üniversitesi’nde Cevdet Coşkun’un görev süresinin bitmesine 10 ay kala hakkındaki soruşturmalar nedeniyle Rektörlükten istifası ve yerine Prof. Dr. Yılmaz Can’ın vekil olarak atanmasının ardından gözler YÖK’e çevrildi. YÖK’ün bu hafta içinde başvuruda bulunan adayları mülakata çağırabileceği bildirildi.

Erdoğan’ın YÖK tarafından kendisine sunulan aday başvurularını incelemeye alacağı ve yurtdışı dönüşünde üniversiteye asıl Rektör ataması yapabileceği ifade edildi. Cumhurbaşkanı’nın özellikle geçmişte FETÖ ile dolaylı ya da dolaysız yoldan ilişkisi olanları, hakkında bu konuda iddialar olanları elemesi bekleniyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de kendisine sorulması halinde atanması istediği ismi bildirmesi bekleniyor.
ATTAR YOK

21 Haziran’a kadar YÖK’e gerek Giresun Üniversitesi’nden gerekse başka üniversitelerde 25 isimin başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Bunlar arasında halen Ankara’da yaşayan önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın olmaması dikkatlerden kaçmadı. Attar’ın atanamama olasılığını göz önüne alarak başvuruda bulunmadığı sanılıyor.

Alınan bilgiye göre, süresi içinde YÖK’e üniversiteden şu isimler başvurdu: Prof. Dr. Mustafa Cin, Prof. Dr. Selçuk Duman, Prof. Dr. Kürşat Yapar, Prof. Dr. Yılmaz Can, Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel, Prof. Dr. Mustafa Türkmen, Prof. Dr. Nazım Elmas, Prof. Dr. Mahir Kadakal…

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir