GiresunKültür - Sanat

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI ATILIM İÇİNDE…

Üniversite Rektörü Prof. Dr Aygün Attar, konservatuvarın Giresun kültürüne de hizmet vermesi gerektiğini belirtti. Attar, ‘Yılın Rektörü’ seçilmesi nedeniyle kendisini ziyarete gelen GRÜ Devlet Konsrevatuvarı Müdürü Doç. Dr. Vasıf Hasanoğlu başkanlığındaki konservatuar heyetini kabulünde yaptığı konuşmada, “Yılın Rektörü olunca, aynı zamanda yılın üniversitesi olmak için de çok gayret etmek gerekiyor. Demek ki bunun içinde çok çalışıp, çok gayret göstereceği” dedi.

   

81e1a73ab8

ATTAR, KONSERVATUVAR YÖNETİCİLERİNE HEDEF GÖSTERDİ…

Rektör Attar, “Giresun müzik kültürü ve potansiyelinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması önceliğimiz olmalıdır. Bunun için doğal bir laboratuar olan Giresun sanatçıları ve müzikle ilgili STK’ ları ile iletişime geçerek, bunları bilimsel çalışmalarla ortaya koyabiliriz. Konservatuvarımızın çalışmalarının iyi anlamda süreceğine ve gelişeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Attar şunları söyledi: “Bir üniversitenin kültür ve sanata yapacağı katkılar için, konservatuvar çok önemlidir ve ben bunu her fırsatta dile getiriyorum. Giresun Üniversitesi konservatuvarı olarak eksikliklerimizi tespit etmeli, akademik çalışmalarla daha da iyi bir yer edinebilmek için yeni bölümler, yükseklisans ve doktora programları açılması, akademik personel eksikliklerinin hızla giderilmesi gerekmektedir”

Doç. Dr. Vasıf Hasanoğlu, konservatuvara verdiği destekler ve rektörlük toplantı salonu sahnesinin, konser ve etkinlikler için yeniden düzenlenmesi çalışmaları için Rektör Attar’a teşekkürlerini iletti.

Daha sonra yapılan toplantıda, Konservatuvarın eksiklikleri ve yeni açılacak bölümlerinin tespiti ile ilgili görüşmeler yapıldı. Toplantıya Eğitimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Genel Sekreter Bünyamin Kaya’da katıldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir