EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTE 62 DOKTOR MEZUN ETTİ

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2021-2022 öğretim yılı sonunda mezun olan 62 öğrenci, düzenlenen mezuniyet töreni ile “Dr.” ünvanı aldı. Fakültenin dönem birincisi Dr.Zahide Nur Tunca, ikincisi Dr. Aleyna Demirel, üçüncüsü de Dr. Abdülkadir Can oldu.Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Ağar, törende yaptığı konuşmada, mezun öğrencileri en iyi şekilde yetişterebilmenin gayreti içinde olduklarını, tıp fakültesi eğitiminin dünya standartlarının altında kalmaması için yoğun çaba sarfettiklerini hatırlatarak, yeni morfoloji binasının hizmete girmesiyle birlikte bir çok eksikliğin de kendiliğinden çözülmüş olacağını ifade etti. Dekan Ağar, mezun öğrencilerini başarılarından ötürü kutlayarak, onların yetişmesinde büyük emekleri olan akademisyen kadroya ve çocuklarına olan desteklerini eksik etmeyen ailelerine teşekkür etti.

Prof. Dr. Yılmaz Can ise, Tıp Fakültesi’nin Giresun Üniversitesinin lokomotifi olduğuna vurgu yaparak,  morfoloji binası başta olmak üzere diğer fiziki ihtiyaçların tamamlanması için yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti. Rektör Can, mezun öğrencilerin ailelerini de ayrı ayrı tebrik etti.

Mezuniyet Töreninde dereceye giren öğrencilerin belgeleri verildikten sonra, yemin ettirilirek,  kep fırlatıldı.

Mezuniyet törenine,  Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Çebi, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Yalçın Tepe ve diğer akademik, idari personel katıldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir