Giresun

GİRESUN UMKE 101 HASTAYI KURTARDI

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), son 50 saat içinde, il merkezi ve ilçelerde kardan mahsur kalan 101 hastayı sağlık kuruluşlarına ulaştırdı.

10 Aralık 2013 Salı gecesi başlayan, il merkezi ve ilçelerimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerden hastanelere ulaşamayan başta hamile, diyaliz hastaları, kanser hastaları ve diğer hastalar ile bulundukları yerleşim yerinde rahatsızlanarak mahsur kalan 101 hastaya ulaşan UMKE, ulaştığı tüm hastaların hastanelere naklini sağladı.

Son 50 saat içinde 112 Komuta Kontrol Merkezine 335 çağrı yapıldığını, yoğun kar yağışından yolların kapanması nedeniyle bu çağrılardan 101’ine UMKE’nin ulaştığını, diğer çağrılara da ambulansların gittiğini belirten İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, “Tedavisi devam etmesi gereken hastalarımız başta olmak üzere hiçbir vatandaşımız bu süreçte mağdur olmamıştır. Bugün itibariyle tüm çağrılara cevap verilmiştir” dedi.
İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, UMKE’nin çabalarıyla Güce, Yağlıdere, Keşap, Dereli Kümbet Yaylası başta olmak üzere merkez, ilçe ve köylerinden 9 doğum hastasının da alınarak hastanelere nakledildiğini belirtti. İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, 112 Acil Sağlık Hizmeti veren ambulans ve UMKE ekibinin gece-gündüz demeden görev yaptığını, yapmaya da devam ettiğini, şu an itibariyle hiçbir olumsuzluğun yaşanmadığını sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir